Kai išvarža pradeda skverbtis į poodį pro foosa inguinalis lateralis, išeina į poodį pro annulus inguinalis superficialis, ji būna į išorę nuo epigastrinių arterijų ir vadinama hernia inguinalis lateralis, s. . Išvarža padidėja, tampa kieta, atsigulus neišnyksta. Ligonį pykina, jis vemia, susilaiko išmatos ir dujos, pučia pilvą. Čiuopiant – ji jau nebe elastinga, o kieta. Kartu gali blogėti bendra ligonio būklė – krenta kraujospūdis, širdis plaka dažniau, gali pasireikšti žarnų nepraeinamumas, infekcijos požymiai. Žarnyno išvarža – patologinis procesas, charakterizuojamas žarnyno kilpų prostriu per silpnąsias pilvo sienos arba pilvo ertmę (t. n. grožio vartai). Pagrindinis simptomas yra suapvalintas minkštas elastingas formavimas, kuris atsiranda įtempus arba vertikalioje kūno padėtyje, ir yra lokalizuotas į tinklus, būdingus išvarža. Čia pateikiami visi straipsniai ir naujienos apie išvarža publikuoti wall4ever.com portale. Foto, video reportažai, komentarai, specialistų apžvalgos. Išvarža atsiranda, kai organas stumia per raumenyje ar audinyje esančią angą, kuri jį laiko. Pvz., Žarnos gali prasiskverbti per susilpnėjusią pilvo sienos vietą. Daugelis išvaržų atsiranda pilve tarp jūsų krūtinės ir klubų, tačiau jos taip pat gali atsirasti viršutinėje šlaunies ir kirkšnies srityje.
Vertralinė išvarža
Savaitės lankomiausi. Tačiau galite padaryti keletą paprastų gyvenimo būdo pakeitimų, kurie padės išvengti išvaržos. Vėžininko likimas – numirti skurde Keletas Schmorl grenzis veikia didelį nugarkaulio segmentą, todėl jų pagrindinės apraiškos yra:. Ortopedas, būtortoped, traumatologas. Atviros operacijos dažnai reikalauja ilgesnio atsigavimo proceso nei laparoskopinės operacijos. Sužinota, kad iš 24 neatsakiusių du ligoniai buvo mirę dėl priežasčių, nesusijusių su operacija, vienas ligonis anketos negavo, nes pakeitė gyvenamą vietą. Daugelis išvaržų atsiranda pilve tarp jūsų krūtinės ir klubų, tačiau jos taip Vertralinė išvarža gali atsirasti viršutinėje Vertralinė išvarža ir kirkšnies srityje. Tas pats pasakytina ir apie pratimus, Vertralinė išvarža atliekami Vertralinė išvarža. Terry M, Smith C. Žarnyno išvarža diagnozuojama pagal konkretų klinikinį vaizdą, kartais reikalingi papildomi tyrimai Ultragarsas, rentgenografija ir kt. Vidurkių palyginimui naudotas Stjudento t testas.
Kaklo išvarža dažniausiai būna dėl kaklo slankstelių minkštumo. Pradiniame etape ir nedideliu mastu, Schmorlio išvaržos išvarža gimdos kaklelio srityje yra besimptomė.
Proceso progresavime yra kaklo silpnumas, nuovargis ir skausmas, ypač pratimo metu. Iš nuo gimdos kaklelio stuburo (jos padidėjimo arba komplikacijų) išvaržos. Pacientui, sergančiam sunkia refliukso forma, išvarža pašalinta laparoskopinės operacijos metu, padarius penkis mažai invazinius pjūvius. Rimtos komplikacijos. Apskrities ligoninės chirurgijos specialistai pažymi, kad minėtajai gastroenterologinei ligai . Žarnyno išvarža. snake2you Žinučių: Sveiki, vakar buvom pas veterinarą ir jis pasakė, kad jorkšyras (10metų, patinas) turi išvaržą prie išeinamosios angos. Sakė, kad gali užsikimšti išmatos ir pan., dar perspėjo dėl galimos operacijos. Gal kas susidūrėt su tokia liga, kaip gydėt ir t.t.? Stemplinės angos išvarža kaip anatominis defektas medicininėje literatūroje minima seniai. Atsiradus rentgenokontrastiniams ir endoskopiniams tyrimams, Barrett ir Allison (1) pasiūlė refliuksezofagito terminą, nurodydami jog rūgštaus skrandžio turinio refliuksas į stemplę, atsirandantis dėl stemplinės angos išvaržos ir. Q: Ka yra templė išvarža?
A: templė išvarža, dar žinoma kaip hiatal išvarža, atiranda, kai viršutinė krandžio dali išikiša per didįjį raumenį (diafragmą), atkiriantį jūų pilvą ir krūtinę. Maža žatikaulio išvarža papratai neukelia problemų. Tačiau dideli jų kieki gali leiti maitui ir .
IŠVARŽA: PRIEŽASTYS, GYDYMAS, TIPAI, PREVENCIJA, SIMPTOMAI IR KITA – SVEIKATA –
Dalis jūsų žarnyno taip pat gali įstrigti pilvo sienoje. Herniated Schmorl iš Vertralinė išvarža, krūtinės ląstos: Vertralinė išvarža tai, kaip gydyti. Ligoniai pakartotinai operuoti, praėjus Vertralinė išvarža vidurkis,5 mėn po pirmosios operacijos. Tačiau chirurgija yra vienintelis būdas veiksmingai išgydyti išvaržą. Dviems ligoniams dėl disfagijos buvo taikytos endosdkopinės pneumodiliatacijos. Proceso progresavime yra kaklo silpnumas, nuovargis ir skausmas, ypač pratimo metu. Toks skausmas dažnai pasireiškia fizinio krūvio metu ir per poilsio laiką sumažėja ar išnyksta. Žarnyno išvarža — patologinis procesas, charakterizuojamas žarnyno kilpų prostriu per silpnąsias pilvo sienos arba pilvo ertmę t. Tai gali atsirasti dėl pakartotinio pilvo įtempimo dėl nutukimo, nėštumo ar skysčių pilve ascito. Klausimai, į kuriuos buvo pažymėtas daugiau, negu vienas atsakymas, anketose vertinti kaip neatsakyti. Tačiau galite padaryti keletą paprastų gyvenimo būdo pakeitimų, kurie padės išvengti išvaržos.
Kai kuriais atvejais išvarža gali pasikartoti po remonto.
Disfagijos išreikštumas prieš ir po operacijos beveik nepakito. Dažniausia indikacija šių medikamentų vartojimui — dispeptiniai simptomai. Tai duomenys, gauti prieš pakartotines gastrofundoplikacijas dėl recidyvų bei balionines diliatacijas dėl disfagijos. Išlikus ar atsinaujinus gastroezofaginio refliukso simptomams, ir konsultacinėje poliklinikoje rentgenologiškai patvirtinus išvaržos recidyvą, endoskopiškai bei histologiškai nustačius refliuksezofagitą, atliktos 6 refundoplikacijos.
Ligoniai pakartotinai operuoti, praėjus mėn vidurkis,5 mėn po pirmosios operacijos. Visos reoperacijos atliktos laparoskopiškai. Išlikusių simptomų priežastimi visais atvejais buvo išvaržos recidyvas.
Dviems ligoniams dėl disfagijos buvo taikytos endosdkopinės pneumodiliatacijos. Vienam jų būklė pagerėjo, kitam efektas buvo laikinas, kartojant rentgenokontrastinį tyrimą, nustatyta kardijos achalazija, pacientas buvo pakartotinai operuotas, atlikta laparoskopinė kardiomiotomija su daline fundoplikacija pagal Toupet. Po šios operacijos ligonio savijauta ryškiai pagerėjo, disfagija išnyko. Minimaliai invazinės chirurgijos technikos įdiegimas padėjo išpopuliarėti chirurginiam stemplinės angos išvaržų, komplikuotų gastroezofaginiu refliuksu gydymui.
Kasmet vis daugiau ligonių renkasi laparoskopinę operaciją, kaip alternatyvą ilgalaikiam ganėtinai brangių PSI vartojimui. Neseniai paskelbta L. Lundell ir kt. Renkantis gydymo metodą, kiekvienu atveju turėtų būti atsižvelgiama į keletą šios problemos aspektų:. Apžvelgiant šios patologijos chirurginio gydymo metodo diegimą bei mūsų operacijų rezultatus, akcentuotini pagrindiniai aspektai:.
Atliekant operacijas, laikėmės m. Operacijos ir pooperacinės komplikacijos tiek pobūdžiu, tiek gausa mūsų ligonių tarpe mažai skiriasi nuo aprašomų literatūroje 8,10, Neseniai publikuotoje vienoje didžiausių studijų apie laparoskopinių fundoplikacijų rezultatus iš 22 centrų, 16 Watson ir kt. Pavojingiausios didžiosios komplikacijos mūsų studijoje — skrandžio dugno nekrozė bei išsivystęs peritonitas. Retrospektyviai analizuojant pastarųjų operacijų eigą, buvo prieita išvados, jog komplikacijos galėjo įvykti dėl terminio skrandžio sienelės pažeidimo harmoniniu skalpeliu, mobilizuojant fundalinę dalį, turėjusią glaudų kontaktą su blužnimi. Pooperacinio giliųjų šlaunies venų tromboflebito išsivystymui didelę reikšmę turėjo ligonio padėtis operacijos metu, bei pneumoperitoneumas, sąlygoję apsunkintą veninio kraujo nutekėjimą iš giliųjų kojų venų.
Šiuo metu visiems ligoniams per operaciją naudojamos mechaninės profilaktinės priemonės — pneumokompresinės kojinės. Ankstyvos pooperacinės disfagijos, galimai susijusios su pooperacine audinių edema, praėjo gydant H2 blokatoriais per pirmą pooperacinę savaitę ir vėliau nesikartojo.
Atliktos dėl gretutinės patologijos simultaninės operacijos nei pooperacinių komplikacijų išsivystymui, nei gydymo ligoninėje trukmei įtakos neturėjo, tačiau įtakojo vidutinę operacijos trukmę.
Operacijos rezultatų analizė šioje studijoje atlikta, vadovaujantis subjektyviu ligos simptomų išreikštumo ir pacientų pasitenkinimo gydymo rezultatais vertinimu. Išlikę ar išnykę po operacijos simptomai ne visais atvejais absoliučiai tiksliai atspindi anatominę suformuoto antirefliuksinio volelio būklę. Dalis pacientų, net ir atsiradus stemplinės angos išvaržos recidyvui, gali neturėti jokių nusiskundimų, tuo tarpu netgi esant nepriekaištingai anatomijai, kartais išlieka dalis iki operacijos buvusių simptomų. Tačiau, netgi vertinant tokios paklaidos galimybę, manoma, jog asimptominių, be klinikinės gastroezofaginio refliukso išraiškos, stemplinės angos išvaržų operacinis gydymas yra netikslingas, todėl detaliau buvo tirti tik pacientai, kuriems po operacijos išliko dalis iki operacijos buvusių simptomų.
Kaip paaiškėjo detalesnių tyrimų metu, dauguma atvejų disfagijos priežastimi po operacijos buvo išvaržos recidyvas, dėl jo atliktos refundoplikacijos.
Analizuojant recidyvų po pirmųjų operacijų priežastis, lyginant pakartotinai operuotų ligonių grupę su likusiais, rasta, jog pakartotinai operuoti dažniau reikėjo vyresnius ligonius, kurių ligos anamnezė ilgesnė. Refundoplikacijų metu visais atvejais rasti išvaržos recidyvai.
Todėl galima prielaida, jog vyresniame amžiuje, esant ilgai ligos anamnezei ir senam stemplinės angos anatominiam defektui, plastikuojant išvaržą, iškyla didesnis recidyvų pavojus. Tokiais atvejais kai kurie autoriai rekomenduja taikyti aloplastiką Recidyvų atvejais laparoskopine technika galima koreguoti pakartotinai išsivysčiusias išvaržas. Tačiau kaip ir kiekviena chirurginė operacija, laparoskopinė gastrofundoplikacija turi savo potencialių komplikacijų riziką, todėl indikacijos chirurginiam gydymui turi būti pakankamai pagrįstos. Chirurginio gydymo galimybės ir rezultatai. Antanas Mickevičius, Žilvinas Endzinas, Mindaugas Kiudelis, Almantas Maleckas Kauno medicinos universiteto Chirurgijos klinika Įvadas Stemplinės angos išvarža kaip anatominis defektas medicininėje literatūroje minima seniai.
Ligoniai ir metodai Chirurgijos klinikoje m. Rezultatai Iš operuotų ligonių operacija atlikta laparoskopiškai.
Rezultatų aptarimas Minimaliai invazinės chirurgijos technikos įdiegimas padėjo išpopuliarėti chirurginiam stemplinės angos išvaržų, komplikuotų gastroezofaginiu refliuksu gydymui. Renkantis gydymo metodą, kiekvienu atveju turėtų būti atsižvelgiama į keletą šios problemos aspektų: a kiekviena chirurginė operacija turi savo rizikos laipsnį bei komplikacijų tikimybę; b ligoniui po operacijos nebereikia vartoti medikamentų — ekonominis efektas; c po operacijos ženkliai pagerėja ligonių gyvenimo kokybė Apžvelgiant šios patologijos chirurginio gydymo metodo diegimą bei mūsų operacijų rezultatus, akcentuotini pagrindiniai aspektai: operacijos techniniai elementai, operacijos metu ir po operacijos įvykę komplikacijos; operacijos rezultatų įvertinimas.
Literatūros sąrašas: Allison P. Reflux esophagitis, sliding hiatal hernia and the anatomy of repair. Gastro-oesophageal reflux disease in primary care: an international study of different treatment strategies with omeprazole. Eur J Gastroenterol Hepatol Feb;10 2 Nissen R. Gastropexy and fundoplication in surgical treatment of hiatus hernia. Stiprinama į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių Lietuva, Paskelbta prieš 49 min.
Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val. Užsivėrę stintautojų rojaus vartai. Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val. Filipas Kirkorovas nepageidaujamas, bet jo koncertai Gintaras Furmanavičius: Nacionalinio saugumo ypatumai 2 I.
Šimonytė: V. Specialistams nerimą kelia piktnaudžiavimo mastai raminamaisiais ir Daugiau įvairybių. Mokytoja Veronika supykdė mokinių tėvus: veda pamokas iš Maldyvų. Meschino pasidalijo šmaikščia akimirka: linkėjimai visiems, kurie šiuo metu Maldyvuose. Savaitės horoskopas vasario 8—14 d. Ką reikia daryti kiekvienam Zodiako ženklui, kad nedidėtų kūno svoris. Penkios Zodiako ženklų poros, kurių santuokos būna tvirčiausios.
Danija už 34 mlrd. JAV dolerių statys dirbtinę salą. Kodėl danai pradėjo didžiausią projektą savo istorijoje? Plummeris mirė būdamas erių. Bulvaras: Kai nebėra ko mylėti, tinka ir asiliukas. Savaitės lankomiausi. Daugiausiai komentuoti.
Nustatyta, iš kokios teritorijos galimai tekėjo teršalai 6 V. Valiukevičius pranešė liūdną žinią: gyvenimas tikrai Pamario nendrynuose glūdi karinė paslaptis 12 Nina Puteikienė: Dvi idėjos, kaip Klaipėdą padaryti Draugo el. Naujausi video. VE rekomenduoja Skaityk dabar. Sveikata Sveikata Ačiū, gydytojau! Aš tikrai myliu lietuvių kalbą Jaunimas rašo Lietuvai Komentaras Apie literatūrą kitaip. Savaitės ekspresas SE. Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos. Šiandien namų ieško. Iš nuo gimdos kaklelio stuburo jos padidėjimo arba komplikacijų išvaržos progresavimo gali būti pridedamas galvos smegenų kraujotakos, kuri kliniškai pasireiškiantis galvos skausmas, mieguistumas, bendrą silpnumą, nuovargio pažeidimą.
Keletas Schmorl grenzis veikia didelį nugarkaulio segmentą, todėl jų pagrindinės apraiškos yra:. Keletas Schmorl išvaržų gali turėti asimptominį kursą, ypač tais atvejais, kai yra paveikta centrinė slankstelių dalis. Paprastai šie išvaržos yra įvardijamos atsitiktinai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje, dažnai jie gali išnykti vieni. Šių išvaržų priežastis yra genetinė polinkis dažniausiai ir galbūt kalcio stygius.
Jei stuburo priekyje yra daugybė Schmorl išvaržų, tai yra didelio tarpslankstelinės išvaržos ir suspaudimo lūžių rizika. Dažnai tokie deformacijos priekinėje skilvelių dalyje įvyksta juosmens srityje ir gali būti kartu su centrinėmis išvaržomis daugelyje esančių nugarkaulio dalių. Toks patologija reikalauja privalomo specialisto ir savalaikio gydymo stebėjimo. Schmorl tarpslankstelinė išvarža gali būti viena ir daugybė. Viena tarpslankstelinė išvarža Schmorl paprastai neturi klinikinių simptomų. Bet jei vienu metu stuburo dalyje būna keletas tokių išvaržų ypač vienoje iš jo dalių , tai sutrinka jo mobilumą ir kreivumą.
Vienos Szmorl tarpslankstelinės išvaržos formuojasi paprastai suaugusiesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms ir yra lokalizuotos daugiausia lumbosakrilo skyriuje. Keletas Schmorl girnelių susitinka jaunikliuose ir dažniau krūtinės ląstos srityje. Schmorl tarpslankstelinė išvarža atsitiktinai atsiskleidė radiografijos metu dėl kitos ligos. Jei atsitiktinai atsiranda centrinė šmorolio išvarža, geriau kreiptis į specialistą, kad būtų laiku užkirstas kelias galimų komplikacijų prevencijai.
Išvarža ir nėštumas yra suderinami. Ypač jei prieš nėštumą išvarža pati savaime nepasikartojo. Tačiau bet kuriuo atveju, aptikusi nėštumo išvaržų SHmorlja turi būti įforminta speciali priežiūra gydytojo ortopedas, neurologas, ginekologas ir labai rūpintis savimi.
Nes nėštumo metu stuburo apkrova žymiai padidėja. Galbūt nėštumo metu turėsite dėvėti pagalbinį diržą, korsetą ar tvarslą, taip pat eiti į baseiną. Visa ši veikla bus labai naudinga ir nėščiai, ir būsimam vaikui. Jei prieš nėštumą nustatoma Schmorlio išvarža, rekomenduojama pirmiausia nustatyti nugarą prieš ją planuojant. Šmorlo išvaržos pasekmės gali būti įvairios. Jis gali egzistuoti ilgą laiką ir neiškyja jokiu būdu, nėra pažanga ir nėra sudėtinga.
Bet jei jis didėja, procesas vyksta, atsiranda tokios pasekmės:. Tokios pasekmės ne tik sutrikdo judėjimą vaikščiojant, sukelia skausmą ir diskomfortą, bet taip pat daro neįmanoma užsiimti sportu ir netgi gali sukelti negalią. Atsižvelgiant į galimas Schmorl išvaržos pasekmes, reikia laiku imtis reikiamų priemonių, kad jo progresas nebūtų.
Prireikus atliekama konsultacija su šių specialybių gydytojais: ortopedas, neuropatologas, vertebrologas. Nugaros smegenų pažeidimų nustatymas yra priežastis pradėti gydyti Schmorlio išvaržą. Jei nėra klinikinių simptomų, gydymas bus skirtas tam, kad būtų išvengta patologinio proceso progresavimo. Šmorlo išvaržos išvarža uzurpaciniai defektai yra atliekama atsižvelgiant į daugelį veiksnių: lyties, amžiaus, darbo veiklos charakteristikų, proceso apraiškų laipsnio, kartu būdingų ligų.
Be to, gydant išvaržą, būtina atsižvelgti į jo priežastį. Šmorlo išvaržos išvarža yra iš esmės konservatyvi, skirta stiprinti raumenų ir skeleto skeleto ir yra tokia. Taikyti alkoholinius tinktukus iš vaistinių augalų – kiaulpienes, kaštonų gėles ar ridikėlių ir žalių bulvių mišinį. Operacija su išvarža Schmorlja nerodoma.
Kai jis nustatomas, konservatyvus gydymas atliekamas taikant fizioterapines priemones. Operacija gali būti parodyta išvarža komplikacijų atveju, kai susidaro tarpslankstelinį išvarža, ar ten buvo krizė, todėl, kad žmogaus būklė žymiai pablogėjo, ir konservatyvus gydymas neduoda rezultatų greitai padidina raumenų silpnumas, nugaros skausmas, yra sutrikimai vidaus organų ir kt.
LFK su išvaržomis Shmorlja arba terapinė pratybų – įvairių būdų, kaip naudotis vaikais, važiavimas, vaikščiojimas, plaukimas, gimnastika ir kt. Gydomojo kūno kultūros metodas naudojamas Schmorlio išvaržos profilaktikai, gydymui reabilitacijos laikotarpiu ir palaikomajam gydymui. Fizioterapija rodoma bet kuriame amžiuje. Fizinis rengimas:. Laisvojo gydymo metu krūvis turi atitikti kūno galimybes ir kiekvienai atskirai pasirinkti. Medicininė gimnastika su išvarža Šmorlė – vienas iš pagrindinių terapinio fizinio rengimo metodų. Terapiniai pratimai yra skirti ir atliekami griežtai prižiūrint gydytojui.
Gydomoji gimnastika yra korekcinė. Su juo stiprina raumenų sistemą ypač backs , raiščių, sąnarių įskaitant tarpslankstelinių , didina lankstumą, stuburo, taip pašalinant raumenų ir griaučių sistemos defektus pvz – neteisinga laikysena, kreivio stuburo, ir tt.
Terapinė gimnastika su Schmorl’s išvarža paprastai skiriama kartu su kvėpavimo pratimais. Masažas su išvarža Schmorl – labai efektyvus ir veiksmingas gydymo būdas. Svarbu, kad terapinį masažą atliktų kompetentingas specialistas, nes Manipuliacija turėtų būti švelnus, minkštas ir, svarbiausia, nepakankamai patologija. Labai gerai patikrinta akupresūra. Dėl masažo:. Schmorl’o išvaržos progai sveikatai yra palankios, nes jos laiku nustatomas, o profesinė veikla yra palyginti palanki, ypač sportininkams. Tokios išvaržos pavojus yra asimptominis, tk.
Klinikinių apraiškų nebuvimas prisideda prie ligos progresavimo ir jo komplikacijų atsiradimo suspaudimo lūžiai, artrozė, tarpslankstelinės išvaržos ir kt.
Žarnyno išvarža – priežastis, simptomus, diagnozę ir gydymą
Išvarža – tai organų išsiveržimas pro tam tikros organizmo sienelės defektą. Dažniausiai pasitaiko pilvo sienos, kirkšnies, šlaunies, bambos, pooperacinės išvaržos. Pilvo išvarža — tai pilvaplėvės pilvo ertmę iš vidaus dengiančio lapelio ir pilvo ertmėje esančių organų dažniausiai žarnų išsiveržimas į paodį Vertrqlinė pilvo sienoje Vertralinė išvarža raumenų tarpus ar kanalus. Statistiniai duomenys rodo, kad kirkšnies Vertralinė išvarža pasitaiko apie 27 proc. Moterys Vertralinė išvarža liga serga gana retai – tik apie 3 Vertraliėn. Pilvo sienos išvaržos paprastai atsiranda vyresniame amžiuje. Moterims, ypač nutukusioms, daug kartų gimdžiusioms, dažnesnės bambos, o vyrams — kirkšnies išvaržos. Visos išvaržos skirstomos į įgimtas ir įgytas. Įgimtos priežastys, tai – anatominiai ypatumai, jungiamojo Vertralinė išvarža defektai. Įgytos priežastys – buvusios traumos, operacijos, nutukimas, skystis pilvaplėvėje ir kt.
Išvarža – tai organų išsiveržimas pro tam tikros organizmo sienelės defektą.
Dažniausiai pasitaiko pilvo sienos, kirkšnies, šlaunies, bambos, pooperacinės išvaržos. Pilvo išvarža — tai pilvaplėvės pilvo ertmę iš Vertralinė išvarža dengiančio lapelio ir pilvo ertmėje esančių organų dažniausiai žarnų išsiveržimas į paodį pro pilvo sienoje esančius raumenų tarpus ar kanalus. Statistiniai duomenys rodo, kad kirkšnies išvarža pasitaiko apie 27 proc. Moterys šia liga serga gana retai – tik apie 3 proc.
Pilvo sienos išvaržos paprastai atsiranda vyresniame amžiuje. Moterims, ypač nutukusioms, daug kartų gimdžiusioms, dažnesnės bambos, o vyrams — kirkšnies išvaržos. Visos išvaržos skirstomos į įgimtas ir įgytas. Įgimtos priežastys, tai – anatominiai ypatumai, jungiamojo audinio defektai. Įgytos priežastys – buvusios traumos, operacijos, nutukimas, skystis pilvaplėvėje ir kt. Dėl kokių nors priežasčių padidėjus spaudimui pilvo ertmėje sunkiai keliant, kosint, esant sunkesniam šlapinimuisi ar tuštinimuisi, nėštumui, pilvo ertmės augliams, nutukimui, Vertralinė išvarža skysčiui pilvo ertmėjepilvaplėvė kartu su joje esančiais organais šiose vietose gali Vertralinė išvarža į paodį — susidaro išvarža.
Kšvarža išvaržos vidų patenkantis pilvo ertmės organas žarna, taukinė, riebalinis audinys nuolat traumuojamas, todėl gali kilti uždegimas. Išvaržos turinys gali priaugti, prikibti prie išvatža Vertralinė išvarža, tada išvarža tampa negrąžinama arba. Išvaržos turinys gali įstrigti, tada ta dalis negauna pakankamai kraujotakos, todėl tampa negyvybinga. Jei išvaržoje yra žarnos dalis, ties ja gali sustoti išmatų slinkimas ir atsirasti žarnų nepraeinamumo simptomai. Paprastai įstringa apie 10 proc.
Tokiu atveju, laiku nesuteikus pagalbos, prognozė gali būti bloga. Vertraliinė atvejais išvaržos baigtis Vertralinė išvarža gera. Pagrindiniai išvaržos požymiai – gumbas, iškilimas, atsiradęs kirkšnyje ar žemiau jos, prie bambos, buvusioje operacijos vietoje ar pilve. Išvaržai įstrigus, jos vietoje atsiranda staigus, stiprus skausmas. Išvarža padidėja, tampa kieta, atsigulus Vertralinė išvarža. Ligonį pykina, jis vemia, susilaiko išmatos ir dujos, pučia pilvą.
Čiuopiant – ji jau nebe elastinga, o kieta. Kartu gali blogėti bendra ligonio būklė – Vertralinė išvarža kraujospūdis, širdis plaka dažniau, gali pasireikšti žarnų nepraeinamumas, infekcijos požymiai. Apklausus pacientą, jis gali skųstis skausmais dešinėje kirkšnies srityje jei tai Vertralinė išvarža išvaržabambos srityje, ties stuburu, netgi galūnėse stuburo išvarža. Apžiūrint pacientą, išvaržai padidėjus, randamas pailgos Vertralinė išvarža įstrižos formos pakilimas, atsigulus Vertraliėn nugaros pakilimas išnyksta, pakosėjus staiga pasirodo ir Vertralinė išvarža išnyksta jeigu išvarža neįstrigusi. Apčiuopos metu paviršinis Vertrainė žiedas išsiplėtęs, įkišus pirštą į kirkšninį kanalą ir paprašius ligonį pakosėti, jaučiamas smūgis į piršto galą.
Paspaudus odos iškilimą, išvaržos turinys lengvai grąžinamas į pilvo ertmę jei išvarža neįstrigusi. Patikslinama kompiuteriniu tomografu, magnetiniu rezonansu, diafonoskopija, sonografija. Lichtenstein operacija – tai atviro tipo operacija.
Pilvo sienai sustiprinti naudojamas sintetinis tinklelis. Šį operacijos atlikimo būdą pacientai lengvai toleruoja. TAPP – per pilvo ertmę laparoskopiškai atliekama operacija, taip pat naudojamas sintetinis tinklelis. Kadangi operacija atliekama per pilvo ruimą, pasitaiko nepageidautinų pasekmių: pilvo organų sužeidimų, žarnų nepraeinamumo joms priaugus prie tinklelio. TEPP – laparoskopinė operacija, atliekama nepatenkant į pilvo ruimą, todėl išvengiama visų pilvo komplikacijų.
Norint išvengti išvaržų atsiradimo, svarbu stiprinti pilvo sienos raumenis, palaikyti normalų kūno svorį, gydyti vidurių užkietėjimą, lėtinį kosulį. Svarbiausia yra išvengti išvaržos Vertralinė išvarža. Vienintelė efektyvi priemonė, padedanti to išvengti — laiku diagnozuoti ir operuoti neįstrigusias išvaržas. Titulinis Katalogai Ligų enciklopedija Išvarža.
Žarnyno išvarža – patologinis procesas, charakterizuojamas žarnyno kilpų prostriu per silpnąsias pilvo sienos arba pilvo ertmę (t. n. grožio vartai).
Pagrindinis simptomas yra suapvalintas minkštas elastingas formavimas, kuris atsiranda įtempus arba vertikalioje kūno padėtyje, ir yra lokalizuotas į tinklus, būdingus išvarža. Pacientui, sergančiam sunkia refliukso forma, išvarža pašalinta laparoskopinės operacijos metu, padarius penkis mažai invazinius pjūvius. Rimtos komplikacijos. Apskrities ligoninės chirurgijos specialistai pažymi, kad minėtajai gastroenterologinei ligai . Čia pateikiami visi straipsniai ir naujienos apie išvarža publikuoti wall4ever.com portale. Foto, video reportažai, komentarai, specialistų apžvalgos. Q: Ka yra templė išvarža? A: templė išvarža, dar žinoma kaip hiatal išvarža, atiranda, kai viršutinė krandžio dali išikiša per didįjį raumenį (diafragmą), atkiriantį jūų pilvą ir krūtinę. Maža žatikaulio išvarža papratai neukelia problemų.
Tačiau dideli jų kieki gali leiti maitui ir . Kaklo išvarža dažniausiai būna dėl kaklo slankstelių minkštumo. Pradiniame etape ir nedideliu mastu, Schmorlio išvaržos išvarža gimdos kaklelio srityje yra besimptomė. Proceso progresavime yra kaklo silpnumas, nuovargis ir skausmas, ypač pratimo metu. Iš nuo gimdos kaklelio stuburo (jos padidėjimo arba komplikacijų) išvaržos.
Stemplinės angos išvarža ir gastroezofaginis refliuksas. Chirurginio gydymo galimybės ir rezultatai
Vertralinė išvarža angos išvarža kaip anatominis defektas medicininėje literatūroje minima seniai. Atsiradus rentgenokontrastiniams ir endoskopiniams tyrimams, Barrett Vertralinė išvarža Allison 1 pasiūlė Vertarlinė terminą, nurodydami jog rūgštaus skrandžio turinio refliuksas į stemplę, atsirandantis dėl stemplinės angos išvaržos ir pakitusios anatomijos, yra uždegimo stemplėje priežastis. Medikamentinis gastroezofaginio refliukso ligos gydymas, prasidėjęs nuo Vertraalinė vaistų vartojimo, tapo žymiai efektyvesnis, įdiegus H2 blokatorius ir protonų siurblio inhibitorius PSIkurie šiuo metu yra pirmo pasirinkimo vaistais. Antirefliuksinės chirurgijos pagrindinis tikslas — stemplės ir skrandžio santykinės anatomijos atstatymas: stemplinės angos išvaržos plastika ir apatinio stemplės iišvarža sutvirtinimas, formuojant skrandžio dugno volelį aplinkui stemplę. Tuo būdu panaikinamas patologinis rūgštaus skrandžio turinio refliuksas į stemplę. Nuo m, kai R. Nissen aprašė pirmąsias fundoplikacijas 3šią operaciją ir jos modifikacijas imta plačiai taikyti gydant stemplinę angos išvaržą, komplikuotą gastroezofaginiu refliuksu.
Mažai traumatiška operacija, mažesnis, nei po atvirų chirurginių operacijų skausminis sindromas, trumpesnis pooperacinis atstatomasis laikotarpis sąlygojo chirurginio minimaliai invazinio gastroezofaginio refliukso bei stemplinės angos išvaržų gydymo paplitimą paskutinio dešimtmečio metu ,8,9, Mūsų klinikoje laparoskopinės fundoplikacijos nuo m. Straipsnyje norime apžvelgti šio gydymo metodo Vertralinė išvarža patirtį bei rezultatus. Chirurgijos klinikoje m. Prieš operaciją visiems ligoniams buvo ištirta klinikinė ligos Vertralinė išvarža, padarytas stemplės-skrandžio rentgenologinis Verhralinė, naudojant bario kontrastą, bei Vertralinė išvarža ir biopsija.
Žarnyno išvarža — patologinis procesas, charakterizuojamas žarnyno kilpų prostriu per silpnąsias pilvo sienos arba pilvo ertmę t. Pagrindinis simptomas yra suapvalintas minkštas elastingas formavimas, kuris atsiranda įtempus Vertralinė išvarža vertikalioje kūno padėtyje, ir yra lokalizuotas išbarža tinklus, būdingus išvarža.
Žarnyno išvarža diagnozuojama pagal konkretų klinikinį vaizdą, kartais reikalingi papildomi tyrimai Ultragarsas, rentgenografija ir kt.
Tik chirurginis gydymas, Vertralin ar pašalinimas nekrozės metu Vertralinė išvarža turinys, uždarant grenažinį žiedą ir stiprinant pilvo sieną. Žarnyno išvarža — yra žarnos dalies išėjimas per pilvo sienelės defektus į išorę arba migracija į pilvo ertmę. Kaip varganieji vartai, pilvo sienelės skylės gali padidėti dėl tam tikrų patogeninių veiksnių poveikio; raumenų atstumas, žarnos ir pilvaplėvės; audinių defektai, Vertralinė išvarža po operacijos.
Vertralinė išvarža žarnos kilpos laikomos Vettralinė ertmėje su raište esančiu aparatu, ir pilvo sienelė, kurios pagrindas yra raumenys ir jungiamojo audinio struktūros, pasipriešina intracavitary spaudimui. Dėl žarnyno išvaržos atsiradimo reikalingi du veiksniai: silpnosios Vertralinė išvarža pilvo sienelėje ir padidėjęs spaudimas pilvo ertmėje. Žarnyno išvaržos priežastys yra veiksniai, prisideda prie silpnų pilvo sienos vietų formavimo, diafragmos išvzrža Vertralinė išvarža angos.
Dėl nėštumo gali pasireikšti pilvo sienelė, amžiaus pokyčiai, greitas svorio sumažėjimas dėl ligos ar bado, ascitas ir kitos priežastys.
Tačiau šios ligos pasireiškimas yra būtinas ir ligos apraiškoms, dėl to žymiai Vertralijė pilvo slėgis gimdymas, sunkus kosulys, Sunkioji atletika, sunku Vertralinė išvarža. Pagrindinis žarnų išvaržų klasifikavimas yra topografinis — pagal jų buvimo vietą. Dažniausiai būna burnos, banginis, šlaunika, daug mažiau — sindromas, juosmeniniai ir kiti išvaržos. Dažniausiai pasitaikanti burnos išvarža žarnyno, kuris gali būti tiesus žarnos Vertralinė išvarža išeina per išorinį giliųjų kanalų žiedą, ir kai jis įkišamas į piršto trikampį kanalą, jis eina tiesiai ar įstrižai Grenialinis turinys išeina per vidinę angliarūgštį, pirštas, įdėtas į jį, nukreipiamas į priekį.
Dažniausiai ši patologija susidaro iš dviejų pusių. Dėl smulkių žiedų struktūros ypatumų jaunikliuose gali vystytis pogumbio žarnos išvarža, tarp šios ligos suaugusių pacientų moterys dažniau kenčia po nėštumo ir gimdymo. Šios žarnos išvaržos raida sukelia bėrimo skilvelio divertikulę bambos skiltyje. Šlaunikaulio žarnos išvarža paprastai susidaro dėl giliojo šlaunikaulio žiedo silpnumo moterims po keturiasdešimt metų. Tokios formacijos retai pasiekia didelius dydžius, bet dažniau kiti pažeidžiami.
Vertralinė išvarža būti baigtas arba neišsamus, Vretralinė ausų turinys neviršija fascijos ir yra šlaunikaulio žiede. Vyriškos lyties baltos linijos išvarža, tuo pačiu metu, pilvo Vertralinė išvarža linijos spraga veikia kaip grenažinis žiedas. Tokie žarnos išvarža dažnai būna daugybe, vienas virš kito, gali srautas paslėpti. Pooperacinės žarnos išvaržos formuojasi tarp disponuojamų aponeurozių ar raumenų, daugiausia po žaibiškų uždegiminių procesų pooperacinėje žaizdų srityje ir į jį įvedant tamponus; gali pasiekti didelius dydžius ir Vertralinė išvarža pilvo sienos plastinės plokštės.
Retos formos yra sėdma, obturatorius, tarpinės ir šoninės išvaržos. Gali atsirasti ir vidinės žarnos išvaržos, kai žarnyno kilpos patenka į intraperitonines kišenes Pavyzdžiui, Treitzas išvarža, susikaupusi dvylikapirštės žarnos srityje. Kai kuriais atvejais pilvudas tik iš dalies patenka į žarnyną — slankiosios išvaržos vystosi. Pagrindinis simptomas yra naviko formavimosi buvimas vietose, kuriose tipiškai lokalizuojama išvarža, kuris atsiranda įtempus ir dingsta linkę ir po pakeitimo su neatsugalėtomis žarnyno išvaržomis, regos nervus galima stebėti nuolat.
Pradinėse stadijose, jei yra nedidelis chromo kiekis, ligos buvimą galima nustatyti įtraukiant pirštą į smegenų kanalą: kai pacientas kosulys, aptinkamas simptomas — pirštu jaučiamas išėjimas žarnyno kilpą.
Perkusiją per švietimą lemia simbolinis atspalvis, klausydamas aptinkamo žarnyno Vertralinė išvarža. Skausmo sindromas gali Vertralinė išvarža žarnyno išvaržos požymis. Pratimai Verttralinė treniruočių Vertralinė išvarža pasireiškia Vwrtralinė, įtempimas, kosulys. Taip pat būdingi dispepsiniai simptomai: pykinimas, šoktelėti, vidurių užkietėjimas, retai — vėmimas. Šie simptomai būdingi nesunkia išvarža. Viena iš dažniausiai pasitaikančių komplikacijų yra nepraeinamų žarnų išvaržų formavimas.
Su pakankamu išvaržų vartų pločiu ir sukibimo nebuvimu, regėjimas gali būti lengvai reguliuojamas atskirai arba šiek tiek išspausti. Neišvelgiama žarnyno išvarža būdinga, kad dėl susiliejimo susidarymo, turinys nevisiškai grįžta į išvažra ertmę, nors horizontalioje padėtyje jis gali šiek tiek sumažėti.
Susiformavus daugeliui sukibimų, vario maišas gali būti išvxrža į kameras, turinčias didelę žarnyno kilpų dalį. Dažniausiai ši komplikacija plečiasi bambos išvaržomis, tačiau vidaus organų topografija gali labai skirtis. Su nesudėtiniu išvarža gali būti dažna smegenų maišelio trauma, kaip rezultatas, Vertralinė išvarža reaktyvius pokyčius, pažeidžiančius kraujo ir limfos cirkuliaciją bei žarnyno funkciją. Žarnyno išvaržų komplikacijos taip pat apima jų pažeidimą. Žarnyno kilpos labai suspaudžiamos krūtinės kaklo srityje, taigi pačiame maiše.
Reikšmingas kraujo apytakos sutrikimas išsivysto, kol audinio nekrozė. Dėl venų stasijos plazma įšvirkta į smegenų maišelį. Taip Vetrralinė keičiasi ir pagrindinė žarnyno dalis, nes jis yra pilnas Vertralinė išvarža. Sukurta žarnyno sienelė, kuris išlieka pooperaciniu laikotarpiu. Jei nėra chirurginio gydymo laiku, išsivysto Vertralinė išvarža gangrenas su perforacija.
Yra keletas žarnyno išvaržų tipo pažeidimų. Parietalinė forma būdinga tik dalies žarnyno sienos pažeidimui, priešingos apyrankės Vertfalinė linijos. Šią komplikaciją sunku diagnozuoti, Vertrainė turintiems antsvorį, nes švietimas yra mažas, ir žarnyno turinys gali judėti laisvai, dėl kurių nėra žarnyno obstrukcijos požymių.
Atskira forma yra «Meckel diverticulum» pažeidimas: krūtinės sumuštis dažniausiai įstrigęs į įpjautinį kanalą, rečiau — šlaunikaulyje. Vertralinė išvarža įvairovė daugeliu atžvilgių panaši į tą, kuri yra parietalinio pažeidimo atveju. Retrografinis sutrikimas — ypatinga komplikacija, kuriame ne geležies turinys Vfrtralinė pradžių yra veikiamas nekrozės proceso metu, ir Vertralonė žarnyno dalis. Dažniausiai šiame procese dalyvauja plonoji žarna, rečiau — riebalai, priedas, liauka. Gyvybei Vertraliinė būklė vystosi per kelias valandas. Taip pat sunku diagnozuoti šią piktnaudžiavimo formą, paprastai galutinė diagnozė nustatoma operacijos metu.
Klaidingas pažeidimas — žarnyno Vertralinė išvarža komplikacija, kuris kliniškai pasireiškia kaip klasikinis sutrikimas, tačiau simptomus sukelia antriniai pokyčiai, susiję su įleidimu į uždegiminių eksudatų smegenų maišelį. Tuo pat metu ir žarnyno išvarža, anksčiau nustatyta, tampa neatgautina, stresinis išsilavinimas, skausmingas. Dažniausiai ši Vertralinė išvarža atsiranda, kai išvarža yra susijusi su kitu patologiniu procesu kitos žarnyno obstrukcijos etiologija, skrandžio opos perforacija ir t.
Kai kuriais Vertralinė išvarža, kai išvarrža padidėja slėgis pilvo ertmėje, gali staigiai sustiprėti asimptominės, neišgydomos žarnos išvaržos. Paprastai tokia komplikacija atsiranda su mažais išvaržomis, kurio išbarža pacientui net neįtaria. Pagrindinis pasireiškimas yra staigus intensyvus skausmo sindromas. Žarnyno sutrikimas gali būti jos sužalojimas. Žarnų išvaržos sužalojimai gali būti uždaryti ir atidaryti pažeidžiant odos vientisumą išcarža, tačiau abiem atvejais negalima teigti, kad smegenų maišo turinys išliks nepakitęs.
Už uždarius sužalojimus būdingi bendri minkštųjų audinių pažeidimų požymiai patinimas, skausmas, mėlynės. Žala gali nepastebėti per pirmąsias valandas, todėl, kai menkiausia žarnyno išvaržos trauma, pacientą reikia nedelsiant paimti į chirurginę ligoninę, nes yra didelė rizika, kad gali kilti rimtų ir gyvybei pavojingų komplikacijų.
Retos žarnos išvaržų komplikacijos taip pat apima ir periferinio audinio tuberkuliozę yra antrinis procesas — pilvaplėvės tuberkuliozės pasireiškimas ir jo navikai gerybingas — lipomas, fibroids, ir piktybinis — sarkomos, karcinomos. Diagnozė paprastai nėra sudėtinga. Liga turi būdingą klinikinį vaizdą, nulemtas pačios regos formos buvimas. Paprastai pakanka ištirti pacientą diagnozei nustatyti, kai kuriais atvejais tokie papildomi Vertralinė išvarža metodai gali būti reikalingi, kaip bario praeinamojo žarnyno rentgenografija, pilvo organų ultragarsinis tyrimas; kartais reikia diagnostikos laparoskopijos.
Žarnyno išvaržos reikalauja chirurginio gydymo.
Kai kuriais atvejais pacientai, kurių vyraujantis dispepsinis sindromas patenka į gastroenterologijos skyrių, Tačiau liga turi labai būdingą klinikinę įvaizdį, ir konsultacijos su gastroenterologu leidžia greitai nustatyti patologinės būklės priežastį. Chirurginis žarnų išvaržos gydymas priklauso nuo konkretaus paciento ligos eigos charakteristikos, lokalizacija ir jšvarža dydis, komplikacijų buvimas.
Tačiau visos chirurginės intervencijos turėtų atitikti šiuos reikalavimus: turėtų būti paryškintas smegenų maišas, atraumatic padalijo jo korpusą, Vertralinė išvarža ląstelių turinio rinkinys arba krepšelio Vertralinė išvarža ant kaklo, atplėšiamas išgrįžtamasis diafragmas, užtikrinantis maksimalų žarnyno dalies topografijos ir fiziologijos išsaugojimą. Vertralinė išvarža kuriems išvxrža išvaržos tipams, Pavyzdžiui, su įstrižais įkaitais, Užtektinai atlikti hernioplastiką Vertralinnė savo audiniais, kitiems VVertralinė pašalinti išvaržos vartus yra neveiksmingi.
Pilvo sienos defektas gali būti uždarytas naudojant sintetinę medžiagą polipropileno tinkleliskuri sukuria tvirtą rėmą ir palaiko žarnyne pilvo ertmę.
Reikalinga avarinė chirurgija, Vertraoinė stanguliuotoms žarnyno išvartims, ir prognozę daugiausia lemia operacijos savalaikiškumas. Žarnyno Vertralinė išvarža atveju, esantis ausinės maišelyje, jis sugriebtas. Jis taip Vertralinė išvarža pašalina nekrotines adducting žarnos ir dalių dalis Vertrlainė Vertralinė išvarža nekrozės požymiais, bet nuolatinė venų hiperemija ir paresis. Prognozė žarnų išvaržoms, Vertralinė išvarža nėra komplikacijų, yra palanki: chirurginio gydymo metu ivšarža būti visiškai VVertralinė. Grenlandijos įkalinimo atveju prognozė nustatoma operacijos laiku, gydymo taktikos pasirinkimas ir adekvatus nektrozinių žarnų sričių pašalinimas.
Šiuo metu chirurgai mano, kad yra nepagrįstų švelnios žarnyno pašalinimo būdų, siekiant kuo labiau išlaikyti savo padalinius, nes tokios intervencijos pooperacinių komplikacijų rizika yra labai didelė. Žarnyno išvaržos prevencija yra subalansuota mityba, užtikrina Vertralinė išvarža žarnyno ištuštinimą ir tinkamą paciento svorį, pakankamas Vertralinė išvarža aktyvumas, leidžianti palaikyti pilvo ertmės raumeninį skeletą, taip pat užkirsti kelią veiklos veiksniams per didelis fizinis krūvis, ypač svorio kėlimas. Skaitykite taip pat Ūminės alerginės reakcijos. Skaitykite taip Vertalinė Gimdos kaklelio stuburo sąnarių išvarža.
Skaitykite taip pat Analinė įtrūkimai. Susijusios įrašai: Pilvo išvarža Hiatal Vertralinė išvarža Šlaunies išvarža Iš stemplės išvaržos Pilvo spihelium išvarža Treitz Hernia Tiesiosios žarnos pratekėjimas. Bendrinti su draugais:.